Obecnie panujący kult zdrowego i smukłego ciała wydaje się niemożliwy do połączenia z jednoczesną pogonią za karierą i wielogodzinnym czasem pracy. Każdy z nas wie, jak ciężko jest zrzucić zbędne kilogramy, a następnie utrzymać ciężko osiągniętą sylwetkę. Aby uzyskać idealne ciało, wielu z nas rezygnuje z racjonalnego podejścia do odżywiania na rzecz głodówek, niewyobrażalnie ciężkich diet lub „diet cud”. Zdroworozsądkowe podejście może zagwarantować fachowa pomoc dietetyka, który, na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, będzie w stanie stworzyć idealny jadłospis, czyli taki, który będzie dostosowany do naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Dobry Dietetyk w Krakowie

Czy warto skorzystać w pomocy dietetyka?

Mój Dietetyk w Krakowie nie tylko uwzględni twoje zapotrzebowanie kaloryczne, ale też zadba o dostarczenie ci wszelkich niezbędnych witamin oraz minerałów. Obecnie dietetycy nie zajmują się wyłącznie odchudzaniem klientów, ale też dostosowują swoje programy do ich potrzeb. Tak więc dietetycy potrafią skomponować odpowiednią dietę dla kobiet w ciąży, osób chcących zwiększyć swoją masę, osób pragnących utrzymać swoją aktualną wagę czy zwyczajnie osób chcących uzyskać fachową pomoc w codziennym odżywianiu się. Profesjonalny dietetyk, podczas komponowanie twojego indywidualnego jadłospisu, uwzględni twój cel, styl życia oraz różnego rodzaju choroby i powikłania zdrowotne.

 

O czym pamiętać, decydując się na wizytę u dietetyka?

Skoro już postanawiasz skorzystać z usług dietetyka, pamiętaj, aby wyznaczyć sobie realistyczny cel i przedstawić go swojemu dietetykowi, by ten mógł go zweryfikować i uwzględnić w tworzeniu twojego indywidualnego planu. Ważna jest także szczerość zarówno z samym sobą, jak i z twoim dietetykiem. Warto zaznaczyć, co lubisz jeść, a z czego wolałbyś zrezygnować. Poinformuj także o swoich skłonnościach do nocnego podjadania, niejedzeniu śniadań i innych niezdrowych nawykach, aby dietetyk pomógł ci ich zaprzestać. Na koniec, pamiętaj o tym, że nawet idealnie dobrana dieta przez profesjonalnego, doświadczonego dietetyka wiąże się z paroma wyrzeczeniami i kilkoma regułami, których należy przestrzegać, by odnieść sukces.