Mikrodermabrazja to jedna ze skutecznych metod złuszczania naskórka i ogólnego oczyszczania skóry. Dzięki temu zabiegowi ciało staje się bardziej jędrne, nawilżone, dotlenione i zdrowe. Jest to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów kosmetycznych, który ściera warstwę naskórka wykorzystując mikrokryształki glinu i diamentów. Co należy wiedzieć o zabiegu oraz dla kogo jest on dedykowany?

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa i jakim sprzętem się wykonuje

Zabiegi, wykonywane przy użyciu specjalistycznych sprzętów, które obsługują doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy, polegają na usuwaniu zbędnego i niechcianego naskórka strumieniem odpowiednich mikrokryształów. Powszechnie uznawane są dwa rodzaje zabiegów. Jednym z nich jest mikrodermabrazja korundowa, która wykorzystuje kryształki chlorku sodu lub tlenku magnezu. Drugą metodą jest zastosowanie oczyszczania diamentowego. Mikrodermabrazja diamentowa polega na użyciu tarcz diamentowych, które obracając się usuwają zrogowaciałe warwy naskórka. Mikrodermabrazja urządzenie wykorzystywane przy terapii diamentowej jest to maszyna, która posiada głowice zaopatrzone w pierścienie ścierające, wykonane ze sztucznego lub naturalnego diamentu.   Końcowa część aparatu posiada system podciśnieniowy niezbędny do zasysania startego naskórka i „diamentów”. Mikrodermabrazja – sprzęt stosowany przy tego rodzaju zabiegach posiada innowacyjne i nowoczesne technologie, dzięki którym zabieg jest bezpieczny, bezbolesny, a przede wszystkim skuteczny.

mikrodermabrazja urządzenie

Przygotowanie do zabiegu mikrodermabrazji.

Przed wykonaniem prawidłowego zabiegu, kosmetyczka wykonuje opis i ocenia stan zdrowia i wygląd skóry pacjenta, a następnie wybiera najbardziej odpowiedni ą metodę działania i plan terapii. Aby móc wykonać zabieg należy zadbać o skórę we właściwy sposób, na pięć dni przed wizyta w salonie kosmetycznym. By zabieg był bezpieczny, a wykonanie go możliwe, skóra nie powinna być podrażniona ani poparzona.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji.

Zabieg mikrodermabrazji polecany jest osobom, które chciałby poprawić kondycję skóry, a także pozbyć się typowych dla niej problemów i zaburzeń. Szczególnie zalecany jest osobom z poszarzałą, zmęczoną skorą, pacjentom z widocznymi zmarszczkami, bliznami, rozstępami, cellulitem, trądzikiem, rozszerzonymi porami czy zaskórnikami. Mogą wykonywać go osoby w każdym wieku, jak również bez względu na płeć. Aby jednak terapia była bezpieczna należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonywania tego rodzaju działań. Są nimi:
– stan zapalny skóry,
– znamiona,
– choroby skóry takie jak łuszczyca, bliznowce, zakażenia, grzybice skóry,
– zabiegi chirurgiczne wykonywane dwa miesiące przed planowanym zabiegiem,
– stosowanie leków zakrzepowych.

 

Efekty uzyskane po wykonanym zabiegu.

Efekty zabiegu widoczne są już po jednorazowym działaniu jednak, aby mogły one utrzymać się przez długi okres czasu, należy regularnie powtarzać terapię. Do najbardziej zadowalających i widocznych rezultatów można zaliczyć:
– stopniowe złuszczanie skóry bez skutków ubocznych,
– redukcja nieestetycznych przebarwień i niedoskonałości,
– zwiększenie absorpcji do wchłaniania używanych kosmetyków,
– ujędrnienie i odżywienie skóry,
– rozświetlenie twarzy
– likwidacja drobnych zmarszczek.

Więcej o mikrodermabrazji diamentowej oraz sprzęcie i urządzeniach przeczytasz na stronie: https://maxmedik.pl/392-mikrodermabrazja-diamentowa


Dodaj komentarz